Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020 A.D.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane są w porządku niedzielnym. Ze względu na wprowadzone ograniczenia sanitarno-epidemiczne nie będzie dzisiaj procesji i Mszy św. na cmentarzu. Podobnie jutro, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, nie będzie procesji z Koronką do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu. Dziś i jutro cmantarze pozostają zamknięte decyzją władz państwowych. Procesja z Koronką do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu odbędzie się we wtorek 03.11. o godz. 15:00.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W listopadzie, w dowolnie wybranych osmiu dniach możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy cierpiącej w czyśćcu, tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W dzień zaduszny 02.11. odpust zupełny możemy uzyskać po spełnieniu tych samych warunków za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w których sprawowana jest Msza św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17:00 i zakończy modlitwą wypominkową z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 17:30. W pierwszy piątek spowiedź przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w tradycyjnej formie. Gdyby jednak ktoś życzył sobie odwiedzin księdza z Komunią św., to jest możliwość indywidualnego umówienia się na taką wizytę na pierwszy piątek od godz. 8:30. Zgłoszenia prosimy kierować drogą telefoniczną lub mailową.

6. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę, 08.11. nie będzie poświęcenia książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Książeczki zostaną poświęcone tydzień później, tj. 15.11. na Mszy św. o godz. 9:30.

8. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od poniedziałku 02.11., codziennie o godz. 17:30.

9. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

10. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

11. Biuro parafialne jest nieczynne. Sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można również kierować mailowo. Na ewentualną wizytę w biurze należy umówić się telefonicznie.

12. Przypominamy o sanitarnych zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki.

13. Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach informuje, iż osoby objęte kwarantanną domową, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, znajomych czy sąsiadów mogą zgłaszać się do tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej dzwoniąc pod numer 91 564 14 82 lub 513 495 845. Pomoc świadczona jest przede wszystkim seniorom powyżej 70. roku życia.

14. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.