Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020 A.D.

XXI Niedziela Zwykła

1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we poniedziałek 24.08. – święto św. Bartłomieja, Apostoła
- w środę 26.08. – uroczystość NMP Częstochowskiej
- w czwartek 27.08. – wspomnienie św. Moniki
- w piątek 28.08. – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę 29.08. – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

2. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. można swoimi ofiarami wesprzeć ofiary tragedii w Bejrucie. Bóg zapłać za tę pomoc i ludzką solidarność z potrzebującymi.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas comiesięcznej zbiórki do puszek na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła w niedzielę 09.08. zebrano 3058 zł i 12€, na konto remontowe wpłacono 480 zł.
Podczas odpustowej biesiady ze wszystkich przedsięwzięć pozyskano 10 072,90 zł. Za wspieranie wielkiego dzieła remontu naszego Kościoła wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego odpustu i IX Lipiańskiej Odpustowej Biesiady.

4. W przyszłą niedzielę 30.08. będziemy gościć w naszej parafii o. Piotra - Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który będzie głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2021 rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia.

5. W następną niedzielę na Mszy Św. o 11:00 będziemy przeżywali uroczystości dożynkowe – Gminne Dziękczynienie za plony. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

7. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

8. W związku z panującą pandemią koronawirusa przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która całkowicie zakrywa nos i usta.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

ks. Marcin Krycki
wikariusz