Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020 A.D.

XX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we poniedziałek 17.08. – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
- w czwartek 20.08. – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- w piątek 21.08. – wspomnienie św. Piusa X, papieża
- w sobotę 22.08. – wspomnienie NMP Królowej

2. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będzie można swoimi ofiarami wesprzeć ofiary tragedii w Bejrucie. Bóg zapłać za tę pomoc i ludzką solidarność z potrzebującymi.

3. Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego patronalnego święta – odpustu i IX Lipiańskiej Odpustowej Biesiady. Szczególne dziękujemy Stowarzyszeniu „Zaczynaj”, Gminie Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi, Kołu Biblijnemu, Żywemu Różańcowi, Apostołom, wszystkim grupom duszpasterskim, Strażakom, tym, którzy włączyli się w przygotowanie pierogów oraz ciasta, dostarczającym produkty i pomagającym na różne sposoby w przygotowaniu i przebiegu tej uroczystości, jak również wszystkim jej Uczestnikom i Gościom za wspólną modlitwę, zabawę i złożone ofiary.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

5. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

6. W związku z panującą pandemią koronawirusa przypominamy o zasadach bezpieczeństwa, czyli obowiązku zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób oraz konieczności noszenia w kościele maseczki, która zakrywa całkowicie nos i usta.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.