Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020 r.

XIX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 10.08 – święto Św. Wawrzyńca
- we wtorek 11.08. – wspomnienie Św. Klary, dziewicy
- w piątek 14.08 – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
- w sobotę 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w naszej Parafii.

2. Dziś w drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: 8:00, w Skrzynce o 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. prałat Andrzej Pastuszak, który świętować będzie jubileusz 35-lecia kapłaństwa, kazanie wygłosi ks. dr Marcin Szczodry. Mszę Św. w Skrzynce sprawował będzie ks. bp Henryk Wejman, który zakończy tego dnia wizytację kanoniczną w naszej parafii.
Po sumie odpustowej przy Hali Sportowej rozpocznie się IX Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi. Punktem kulminacyjnym Biesiady będzie koncert zespołu „niemaGOtu” znany z opracowania pieśni Błogosławieni miłosierni, który stał się Hymnem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Wystąpią również: zespół Backstage Coverband, Sonata oraz młodzież lipiańska.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Księdza Proboszcza - Róża, która upiecze najwięcej ciast, zdobędzie to zaszczytne trofeum. Prosimy o pomoc w lepieniu pierogów.

4. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.