Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 A.D.

XVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę 22.07. – święto św. Marii Magdaleny

- w czwartek 23.07. – święto św. Brygidy zakonnicy, współpatronki Europy

- w piątek 24.07. – wspomnienie św. Kingi, dziewicy

- w sobotę 25.07. – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie dowolne św. Krzysztofa

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano do puszek 3838,11 zł. Na konto remontowe i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj” wpłacono kwotę 240 zł. W sumie zebrano 4078,11 zł. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczamy kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę na zakończenie tego tygodnia ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr.

4. W najbliższą sobotę w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa po wieczornej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. dr Marcin Krycki

WIKARIUSZ