Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2015 r.

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszek ofiarę na organizację Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016!

2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie. Po Mszy wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych!

3. W środę o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz.17:00. W czwartek na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie. W piątek wieczorna Msza św. do Serca Pana Jezusa, nabożeństwo pierwszopiątkowe i katecheza dla dorosłych. W sobotę odwiedzimy chorych od godz.9:00. Msza św. wotywna do Niepokalanego Serca Maryi o godz.18:00 oraz nabożeństwo pierwszosobotnie. W niedzielę po Mszy św. o godz.11:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca!

5. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc październik: w dni powszednie od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz.16:30. Dla dorosłych zaraz po Mszy wieczornej, a w niedziele – o godz.17:30. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach! Również w czwartek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła!

6. W piątek święto św. Aniołów Stróżów.

7. W tym tygodniu także patronują nam: 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej; 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem.

8. W niedzielę 04.10. serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Siekierek by uczestniczyć w ostatnim nabożeństwie pokutnym w tym roku. Wyjazd o godz.13:00. Koszt około 20 zł. Zapisy u pana Piotra Zajkowskiego!

9. Za tydzień – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku i dzień imienin papieża Franciszka.

10. W związku z obowiązkiem rozpoczęcia nauki dzieci 6-letnich w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w naszej parafii I Komunii św. w maju 2016 r. nie będzie! I Komunia planowana jest na maj roku 2017 i uczestniczyć w Niej będą dzieci klas III Szkoły Podstawowej!

11. Próby chórku dziecięcego w środy o godz.17:00, a chóru dorosłych tego samego dnia o godz.19:00 w salce parafialnej!

12. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski