Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020 A.D.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 01.06. – uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji
- w środę 03.06. – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
- w czwartek 04.06. – uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w piątek 05.06. – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

2. W poniedziałek rozpocznie się miesiąc czerwiec. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a następnie nabożeństwo czerwcowe.  Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, tego dnia obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy litanię do NSPJ.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Ze względu na obowiązujące ograniczenia ilości osób biorących udział w publicznych zgromadzeniach nie jesteśmy w stanie w naszej parafii organizować procesji Bożego Ciała ulicami miasta. Tego dnia będzie obowiązywał porządek Mszy  świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy Litanię do NSPJ.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.