Ogłoszenia Duszpasterskie – 17.05.2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna

1. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w ramach nabożeństw majowych.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano do puszek 3130,23 zł. Na konto remontowe i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj” wpłacono kwotę 890 zł, ponadto złożono indywidualne ofiary w wysokości 200 zł. W sumie zebrano 4220,23 zł. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać. Zaznaczamy, że istnieje możliwość odliczenia od podatku wpłat na parafialne konto remontowe z dopiskiem „darowizna”.

3. Spotkanie w ramach poradnictwa rodzinnego obowiązkowe dla wszystkich par, przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek 22.05. o godz. 18:30 w kościele.

4. W następną niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:30. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. Przypominamy, że dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nie zwalnia całkowicie z obowiązku praktyk pobożnych w te dni. Zgodnie z zarządzeniem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi dyspensa wiąże się z obowiązkiem „pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet, a dla osób będących w dyspozycji duchowej (stan łaski uświęcającej lub szczery żal za grzechy, połączony z postanowieniem naprawy życia wg zasad wiary świętej) także z duchową Komunią świętą. Po tak przeżytej w domu Liturgii, prosi [Arcybiskup] ponadto o modlitwę w intencjach Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii (np. Ojcze nasz ..., Zdrowaś Maryjo ... lub inną modlitwę z modlitewnika)”

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.