Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020 A.D.

IV Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 04.05 – wspomnienie św. Floriana, męczennika
- w środę 06.05 – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów
- w piątek – 08.05. – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię loretańską do NMP. Msza Św. o 11:00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego jutro patronalnego święta strażaków – wspomnienia Św. Floriana męczennika. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiejsza niedziela jest również nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, podejmijmy więc szczególną modlitwę o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a następnie nabożeństwo majowe.

4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:30, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

5. Informujemy, że na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła w kwietniu wpłacono na konto remontowe i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj” kwotę 2405 zł, ponadto złożono indywidualne ofiary w wysokości 1950 zł. W sumie zebrano 4355 zł. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.