Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.04.2020 r.

III Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 29.04 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła
- w piątek 01.05 – wspomnienie dowolne św. Józefa rzemieślnika
- w sobotę – 02.05. – uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Naszej Ojczyzny (uroczystość ta jest wyjątkowo przeniesiona z 03.05 z racji na przypadającą IV Niedzielę Wielkanocną) – 02.05. Msze św. będą sprawowane o 7:00 i 18:00

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

3. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy litanię loretańską do NMP. Msza Św. o 11:00 będzie tradycyjnie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego następnego dnia patronalnego święta strażaków – wspomnienia liturgicznego Św. Floriana męczennika.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy od piątku codziennie o 17:30, z wyjątkiem najbliższej niedzieli. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik Andrzej Stolarski