Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020 A.D.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 23.04 – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
- w sobotę 25.04 – święto św. Marka Ewangelisty

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy czyli jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania.

3. Informacja dotycząca interpretacji Trzeciego Przykazania Kościelnego, tj. „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Podczas 205. Konferencji Episkopatu Polski Biskupów Diecezjalnych, która odbyła się 21.03.1985 r., ustalono, że okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, obejmować będzie okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku niedziela ta przypada 07.06.)

4. Od jutra zwiększa się limit osób uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach. Będzie obowiązywał przelicznik 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.