Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020 A.D.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku i przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” wyjątkowo nie prowadzi comiesięcznej kwesty na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Na stronie internetowej parafii jest podany numer konta bieżącego oraz remontowego na które można wpłacać darowizny na spłatę kredytu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli indywidualne ofiary oraz dokonali wpłat na konto parafialne bądź na konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”.

3. Przypominamy, że w pierwszy i w drugi dzień Świąt Wielkanocnych nie będzie Mszy Św. o 8:00.

4. W najbliższy piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

6. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania.7. Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu parafii: Msze św. sprawowane są o stałych porach, jednak w kościele podczas Mszy św. może przebywać tylko 5 osób; spowiedź święta jest możliwa tylko po telefonicznym umówieniu się z kapłanem; biuro parafialne jest nieczynne, sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można kierować również mailowo.

8. Informacja dotycząca interpretacji Trzeciego Przykazania Kościelnego, tj. „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”. Podczas 205. Konferencji Episkopatu Polski Biskupów Diecezjalnych, która odbyła się 21.03.1985 r., ustalono, że okres, w którym obowiązuje czas Komunii wielkanocnej, obejmować będzie okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku niedziela ta przypada 07.06.)

9. Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę tych wszystkich, dzięki którym Triduum Paschalne mogło być transmitowane przez Internet i na falach Radia Plus Lipiany.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Niech nasz Pan Jezus Chrystus Zmartwychwstały błogosławi naszym Parafianom. Mimo trudnych okoliczności w naszym kraju i na świecie życzymy, aby wszyscy mogli przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego jak najgłębiej i najpobożniej. Niech świętowanie Wielkiej Nocy pomoże nam powstać z grzechu i pomaga w naszej drodze ku świętości.