Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2015 r.

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji. We wtorki i piątki po Mszach wieczornych zapraszamy na katechezy dla dorosłych!

3. W środę o godz.18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W tym tygodniu patronuje nam: 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa, prezbiter, bernardyn, wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim, żył na przełomie XV i XVI w.

5. Za tydzień – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Po Mszach świętych druga z kolei zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodych – Kraków 2016. Polecam ją ofiarności naszych Parafian!

6. W dniach 24 – 26.09.2015 odbędzie się 44 Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do tronu Pani Jasnogórskiej pod hasłem: „życie konsekrowane bogactwem kościoła”. Nasza parafia tradycyjnie, jak co roku organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę. Wyjazd z Lipian, z Placu Wolności w czwartek 24.09 o godz. 2:00. Powrót w sobotę 26.09 zaraz po zakończeniu pielgrzymki. Dokładny plan wywieszony jest w gablocie parafialnej. Całkowity koszt 260 zł (cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, noclegi, opłaty parkingowe oraz opłata przewodników. Wyżywienie we własnym zakresie). Zapisu oraz opłaty można dokonać u p. U. Pińskiej i w kiosku u p. Cioch. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia!

7. Młodzież i dzieci działające w przykościelnej scholi i grupie teatralnej serdecznie zapraszamy na spotkanie w piątek 25 września o godz. 17:00 w zakrystii. Mile widziane są też osoby pragnące się do nas dołączyć!

8. W niedzielę 04.10 serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Siekierek by uczestniczyć w ostatnim nabożeństwie pokutnym w tym roku. Wyjazd o godz. 13:00. Koszt około 20 zł. Zapisy u pana Piotra Zajkowskiego!

9. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że konto remontowe kościoła po ostatniej kweście i wpływach z darowizn powiększyło się o kwotę 1985 zł i 32 grosze i wynosi 62.744 zł i 41 grosze. Za wszelkie datki serdeczne Bóg zapłać!

10. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski