Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 A.D.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 04.03. – święto św. Kazimierza Królewicza

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem prosząc o dobre przeżycie Wielkiego Postu.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 03.03. o godz. 18:00 w kościele.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30, natomiast ks. Proboszcz z racji na nieobecność odwiedzi swoich chorych dopiero w kwietniu. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 16:30.

Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

8. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 29.03.

9. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Marcin Krycki

WIKARIUSZ