Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019 A.D.

Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 03.12. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- w piątek 06.12. – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa

2. Dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Poświęcamy dziś opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wejściem do kościoła, mała świeca w cenie 6zł, duża 15zł.

4. Dzisiaj po każdej Mszy św. księża sprawdzają dzienniczki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy, aby po zakończeniu Mszy św. dzieci wraz z rodzicami ustawiły się przed pierwszym stopniem ołtarza.

5. Msze św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w duchu Maryjnym sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece.

W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek o godz. 17:00 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 17:30 odśpiewamy Godzinki.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30.

Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00.

Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone medaliki i krzyżyki dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej.

8. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Podobnie jak w ubiegłym roku, Fundacja Małych Stópek organizuje świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zachęcamy do zabrania specjalnej bombki, która wisi na choince (na niej znajdują się wszystkie potrzebne informacje). Jest to szlachetna forma pomocy mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

10. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.
W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

11. W zakrystii jest do odebrania program lipcowej pielgrzymki dla osób, które się zapisały bądź są zainteresowane pielgrzymką.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.