Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2015 r.

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

Dziś – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 11:30!

2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 18.00!

3. W środę o godz. 18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna!

4. Nasz nowy pan organista zaprasza osoby chętne do śpiewania w dziecięcej scholi i chórku dorosłych na pierwsze organizacyjne spotkania w środę w kościele: dzieci o godz. 17:00 a dorosłych z dobrymi głosami, którzy kiedyś śpiewali w chórze kościelnym także w środę zaraz po Mszy wieczornej o godz. 19:00. W związku z tym katecheza dla dorosłych ze środy zostaje przeniesiona na wtorek po Mszy wieczornej i tak już pozostanie! Katechezy we wtorki i piątki – serdecznie zapraszamy!

5. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu!

6. Za tydzień – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Po Mszach Świętych tradycyjnie zbiórka Stowarzyszenia „Zaczynaj” na remont naszego kościoła!

7. W dniach 24 – 26.09.2015 odbędzie się 44 Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do tronu Pani Jasnogórskiej pod hasłem: „Życie konsekrowane bogactwem kościoła”. Nasza parafia tradycyjnie, jak co roku organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę. Wyjazd z Lipian, z Placu Wolności w czwartek 24.09 o godz. 2:00. Powrót w sobotę 26.09 zaraz po zakończeniu pielgrzymki. Dokładny plan wywieszony jest w gablocie parafialnej. Całkowity koszt 260 zł (cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, noclegi, opłaty parkingowe oraz opłata przewodników. Wyżywienie we własnym zakresie.) Zapisu, oraz opłaty można dokonać u p. U. Pińskiej i w kiosku u p. Cioch. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia!

8. W tym tygodniu patronuje nam: Najświętsza Maryja Panna. Jej szczególnej opiece polecamy solenizantki bieżącego tygodnia, rolników przystępujących do siewu, a także młode pokolenie oraz jego rodziców i wychowawców!

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!

Ks. Kanonik dr Franciszek Szydłowski