Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 A.D.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 15.10. – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy
- w czwartek 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
- w piątek 18.10. – święto św. Łukasza, Ewangelisty

2. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Pani Bożenie i wszystkim jej współpracownikom za przygotowanie montażu słowno-muzycznego o św. Janie Pawle II. Na zakończenie Mszy świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

3. Również dziś przypada wspomnienie ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym o godz. 17:30.

4. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3248,41 zł. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 16:30.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wspominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik  Andrzej Stolarski