Ogłoszenia Duszpasterskie - 29.09.2019 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 30.09. – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
- we wtorek 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w środę 02.10. – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
- w piątek 04.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

2. We wtorek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 16:30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17:00 i zakończy nabożeństwem różańcowym.

W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30.

Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00.

Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca października na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego tego dnia nie będzie.

Na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Również w następną niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszamy na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, którego tematem będzie „Zbrodnia Wołyńska – prawda i pamięć”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 05.10. o godz. 17:00 w Domu Kultury w Lipianach.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia połączone będą z nabożeństwem różańcowym.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.