Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2015 r.

XXII  NIEDZIELA W CIĄGU  ROKU

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

2. We wtorek 01.09– rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godz. 9:00!

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok szkolny powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie dziś w trakcie Mszy Świętych, w poniedziałek i we wtorek przed i w trakcie Mszy św o godz. 9:00!

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę na Mszy św o godz. 10:00

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna a po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i katecheza dla dorosłych. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy kolejny, trzeci już cykl katechez. Będę się one odbywały tradycyjnie w środy i piątki po Mszach św. wieczornych! Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę uczenia się słuchania i medytowania Słowa Bożego!

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – modlimy się o powołania, Msza Święta o godz.18:00. Spowiedź św. w pierwszy piątek – od godz. 17:00. Do kratek konfesjonału zapraszamy uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić w poniedziałek i wtorek przed rozpoczęciem roku szkolnego!

W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz.18:00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszopiątkowe i katecheza dla dorosłych!

W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszosobotnim. Odmawianie różańca – po zakończeniu nabożeństwa i po błogosławieństwie końcowym! Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w sobotę o godz. 9:00!

6. W tym tygodniu patronują nam: 1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku; 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany!

7. W dniach 24 – 26.09.2015 odbędzie się 44 Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do tronu Pani Jasnogórskiej pod hasłem: „życie konsekrowane bogactwem kościoła”. Nasza parafia tradycyjnie, jak co roku organizuje wyjazd na tę pielgrzymkę. Wyjazd z Lipian, z Placu Wolności w czwartek 24.09 o godz. 2:00. Powrót w sobotę 26.09 zaraz po zakończeniu pielgrzymki. Dokładny plan wywieszony jest w gablocie parafialnej. Całkowity koszt 260 zł (cena obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, noclegi, opłaty parkingowe oraz opłata przewodników. Wyżywienie we własnym zakresie.) Zapisu, oraz opłaty można dokonać u p. U. Pińskiej i w kiosku u p. Cioch. Przy zapisie prosimy o podanie numeru PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia!

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!