Ogłoszenia duszpasterskie - 18.08.2019 A.D.

XX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 20.08 – Wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

- w środę 21.08 – Wspomnienie Św. Piusa X, papieża,

- w czwartek 22.08 – Wspomnienie NMP Królowej,

- w sobotę 24.08 – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła.

2. Składamy najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację naszego patronalnego święta – odpustu i VIII Lipiańskiej Odpustowej Biesiady, jak również wszystkim jej Uczestnikom i Gościom za wspólną modlitwę, zabawę i złożone ofiary.

Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas comiesięcznej zbiórki do puszek na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano w ubiegłą niedzielę 3 477,10 zł i 50 koron norweskich.

Podczas odpustowej biesiady ze wszystkich organizowanych pod patronatem Stowarzyszenia Zaczynaj i Grupy Biblijnej Siloe przedsięwzięć pozyskano 22 251,77 zł. Za wspieranie wielkiego dzieła remontu naszego Kościoła - Stowarzyszeniu, Kołu Biblijnemu, Żywemu Różańcowi, Apostołom, wszystkim grupom duszpasterskim, Strażakom - za wierną służbę oraz wszystkim innym zaangażowanym w to dzieło i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia będziemy gościć w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2020–sty rok. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone będą na działalność misyjną Zgromadzenia.

4. W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. Ks. Abp Andrzej Dzięga zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które będą miały miejsce 31 sierpnia w Gryfinie w Parafii Narodzenia NMP. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Św. sprawowana o 12.00.

7. Informujemy, że 14 września b.r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego na podobieństwo Różańca do Granic na lotnisku Włocławek – Kruszyn będzie miało miejsce spotkanie „Polska pod Krzyżem”, jako reakcja na wszystkie dokonujące się w ostatnich dwóch latach w naszej Ojczyźnie nie spotykane dotąd akty profanacji świętych wizerunków, sakramentów, ataków na kościoły i kapłanów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie. Osoby, które nie będą mogły dotrzeć do Włocławka, prosimy by spotkały się na modlitwie przy krzyżach w swoich miejscowościach.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.