Ogłoszenia duszpasterskie - 11. 08. 2019 A.D.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w środę 14.08 – Św. Maksymiliana Marii Kolbego,

- w czwartek 15.08 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP,

- w sobotę 17.08 –Wspomnienie Św. Jacka.

2. Dziś Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła i Stowarzyszeniu za wierną służbę składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce w czwartek 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy Św.:

• o 8.00,

• w Skrzynce o 9.30

• o 12.00 – suma odpustowa, którą odprawi Wikariusz Biskupi Ks. Kan. Jerzy Tobiasz z Myśliborza.

Poświęcenie wianków na każdej Mszy Świętej.

Następnie na Placu Wolności rozpocznie się VIII Lipiańska Odpustowa Biesiada, której punktem kulminacyjnym będzie przedstawienie Legendy o Przepędzeniu Trzód w Lipianach, w którym zagrają samych siebie Pan Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Ks. Proboszcz, Ks. Wikariusz, Pani Dyrektor i Wice-Dyrektor Szkoły, Pani Prezes Stowarzyszenia Zaczynaj oraz wystąpią inni wybitni aktorzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.

Bardzo prosimy wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Księdza Proboszcza - Róża, która upiecze najwięcej ciast, zdobędzie to zaszczytne trofeum. Prosimy o pomoc w lepieniu pierogów. Mieszkańców Placu Wolności oraz ul. Oświęcimskiej prosimy 15 sierpnia o nieparkowanie aut na tej ulicy.

Na Liturgię i festyn zapraszamy wszystkich Parafian, Grupę Apostołów, ministrantów, strażaków OSP.

4. Dekretem Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi Ks. Krzysztof z dniem 24.08 obejmuje parafię w Batowie. W związku z tym pożegnanie Ks. Krzysztofa nastąpi w niedzielę 18.08 o godz. 11:00.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych i Mszę Św. zbiorową za zmarłych również o 18.00.

6. W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks, Kanonik Andrzej Stolarski