Ogłoszenia duszpasterskie - 04.08.2019 A.D.

XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 05.08 – Wspomnienie NMP Śnieżnej,

- we wtorek 06.08 – Święto Przemienienia Pańskiego,

- w czwartek 08.08 – Wspomnienie Św. Dominika, kapłana,

- w piątek 09.08 – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, męczennicy i patronki Europy,

- w sobotę 10.08 – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. W dzisiejszą niedzielę wspominamy Św. Jana Marię Vianey’a – patrona proboszczów.

Jak w każdą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i przyzywać będziemy łask Bożych.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną zbiórkę do puszek na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła i stowarzyszeniu za wierną służbę składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

​​​​​​​6. Ks. Abp Andrzej Dzięga zaprasza na Archidiecezjalne Dożynki, które będą miały miejsce 31 sierpnia w Gryfinie w Parafii Narodzenia NMP. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Św. sprawowana o 12.00.

​​​​​​​7. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce 15 sierpnia.

W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy Św.: 8.00, w Skrzynce 0 9.30 i 12.00 – suma odpustowa, którą odprawi wikariusz biskupi Ks. Kan. Jerzy Tobiasz z Myśliborza. Następnie na Placu Wolności rozpocznie się VIII Lipiańska Odpustowa Biesiada, której punktem kulminacyjnym będzie przedstawienie Legendy o Przepędzeniu Trzód w Lipianach, w którym zagrają samych siebie Pan Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Ks. Proboszcz, Ks. Wikariusz, Pani Dyrektor i Wice-Dyrektor Szkoły, Pani Prezes Stowarzyszenia Zaczynaj oraz wystąpią inni wybitni aktorzy.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.

Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Księdza Proboszcza - Róża, która upiecze najwięcej ciast, zdobędzie to zaszczytne trofeum. Prosimy o pomoc w lepieniu pierogów. Mieszkańców Placu Wolności oraz ul. Oświęcimskiej prosimy 15 sierpnia o nieparkowanie aut na tej ulicy. Wszystkie datki złożone podczas festynu zasilą konto remontowe naszego kościoła.

​​​​​​​8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.