Ogłoszenia duszpasterskie 07.07.2019 A.D.

XIV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 08.07 – Wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana,

- w czwartek 11.07 – Święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy,

- w piątek 12.07 – Wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, męczennika,

- w sobotę 06.07 – Wspomnienie Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

2. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. zginamy kolana przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi C Chrystusa. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W okresie wakacji nie będzie w dni powszednie Mszy Św. o 7.00 .

4. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg Zapłać.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić – pierwszą ratę 200 zł do końca lipca, pozostałą część do końca sierpnia. W koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

6. W miesiącu lipcu wyruszy z naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. W kolejnych dniach pielgrzymi wyruszą ze Stargardu, Choszczna, Bierzwnika, aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni na ile pozwoli czas i siły.

7. Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 76. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 10 i 11 lipca br. w Szczecinie. W środę, 10 lipca, odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00, a w czwartek, 11 lipca, będzie miała miejsce modlitwa o godz. 12.00 przy Krzyżu Wołyńskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

8. Również w naszej parafii z inicjatywy Pana Burmistrza pragniemy uczcić ofiary Ludobójstwa na Wołyniu na Mszy Św. w rocznicę Krwawej Niedzieli w czwartek 11.07 o 18.00. Serdecznie Zapraszamy.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Krzysztof Żuk

Wikariusz