Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019 A.D.

XIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 01.07 – Wspomnienie Św. Ottona, biskupa – Patrona Archidiecezji  Szczecińsko-Kamieńskiej,

- w środę 03.07 – Święto Św. Tomasza, Apostoła,

- w sobotę 06.07 – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek o 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W Pierwszy Piątek w czasie wakacyjnym nie odwiedzamy chorych, lecz w sytuacji takiej potrzeby zawsze możemy wezwać do chorego kapłana. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. od 6.30 i przed wieczorną Mszą Św. od 17.00.

W Pierwszą Sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca na godz. 17.20.

3. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

4. W okresie wakacji nie będzie w dni powszednie Mszy Św. o 7.00 z wyjątkiem tych dni, w które została na 7.00 przyjęta intencja. W tym tygodniu nie będzie więc Mszy Św. o 7.00 w poniedziałek i wtorek, w pozostałe dni Msza Św. o 7.00 będzie sprawowana.

5. Jak już wcześniej informowaliśmy, Gmina Lipiany planuje przystąpić do projektu – Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, mający na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się techniką komputerową i informatyczną osób powyżej 25-go roku życia. Projekt wiąże się z pozyskaniem dla Zespołu Szkół komputerów, które po jego zakończeniu służyć będą uczniom naszego Zespołu Szkół w sali komputerowej. Osoby po 25 - tym roku życia, pragnące podnieść swoje kompetencje i umiejętności cyfrowe, mogą zapisać się w sekretariacie Zespołu Szkół, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, w Miejsko-Gminnej Bibliotece, w punkcie informacyjnym Urzędu Gminy, a także w zakrystii, pozostawiając do siebie kontaktowy nr telefonu. Szkolenie będzie trwało dwa dni (w czasie szkolenia przewidziany jest catering) i będzie rozwijało nasze umiejętności w następujących modułach tematycznych:

- Rodzic w Internecie,

- Mój biznes w sieci,

- Moje finanse w sieci,

- Działam w sieciach społecznościowych,

- Tworzę własną stronę internetową,

- Rolnik w sieci,

- Kultura w sieci.

Zapisy trwają nie tak, jak omyłkowo informowaliśmy - przez całe wakacje, lecz tylko do 6 lipca.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.