Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2015 r.

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu  23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modlimy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską.

4. W środę 26.08uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą Św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.

5. W tym tygodniu patronują nam: 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku; 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych..

6. W sobotę 29.08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy Parafian i Gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

7. Za tydzień 30.08 – ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym Gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

8. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Nabyć ją można w zakrystii.

9. W dniach 24-26 września odbędzie się 44. Pielgrzymka Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej do Częstochowy pod hasłem  „Życie konsekrowane bogactwem Kościoła". Koszt 260 zł. Zapisy oraz opłaty u p. Urszuli Pińskiej, u p. Cioch – kiosk przy ulicy Mostowej oraz u p. Weroniki Woroniec na plebanii. Szczegóły przy wejściu do kościoła  w gablocie.

10.. Stowarzyszenie „ Zaczynaj” informuje, że podczas IV Biesiady na Rynku zebrano  6 tysięcy 371 złotych i 84 grosze. Kwotę tę  w całości przekazano na konto remontowe Kościoła.

W tym:

Datki za ciasto                                                  1287,00

Datki za fanty                                                      452,32

Datki - ciśnienie pomiar                                      83,30

Datki za pierogi                                                1139,15

Datki - pajda ze smalcem                                 258,67

Datki za grilla                                                      255,00

Datki za wodę z sokiem + kawa, herbata         97,80

Datki za gadżety                                              1165,00

Datki za stoiska i dmuchawce                         450,00

Puszka nr 1.                                                        610,30  (w tym: 150 zł od V Róży)

Puszka nr 2.                                                       259,66

Puszka nr 3.                                                        313,65

Stan konta remontowego na 21 sierpnia 2015 r. wynosi 60 tysięcy 871 złotych i 09 groszy.

Wszystkim Sponsorom, Darczyńcom i Wolontariuszom serdeczne Bóg zapłać. Więcej szczegółów w gablocie w przedsionku kościoła.