Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019 A.D.

XII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 24.06 – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – jest to dzień imienin Ks. Bpa Jana Gałeckiego. Otoczmy Bpa Seniora naszą modlitwą.

- w piątek 28.06 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

- w sobotę 29.06 – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Msze Św. w te dni sprawować będziemy wg porządku powszedniego o 7.00 i 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę w oktawie Uroczystości Bożego Ciała Mszę Św. o 11.00 zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe.

Przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

3. Do czwartku 27-go czerwca trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach Msze Św. wieczorne z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona tuż przed procesją.

Prosimy, aby także w dniach oktawy procesje z Najświętszym Sakramentem były dostojne, by nie zabrakło dzieci sypiących kwiaty i osób niosących feretrony.

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała zostaną tradycyjnie pobłogosławione wianki.

4. Składamy szczególne podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia w naszej Parafii Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała: w sposób szczególny ofiarodawcom i przygotowującym ołtarze, osobom, które udekorowały trasę procesji, grupom duszpasterskim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom za udział w procesji oraz ich Rodzicom i wszystkim, którzy wspierali dzieci w sypaniu kwiatów, osobom, które zadbały, by kwiatów nie zabrakło, Służbie Liturgicznej, panu Organiście, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, za nagłośnienie procesji, Strażakom za asystowanie kapłanowi niosącemu Najświętszy Sakrament i niesienie baldachimu oraz Policji i Strażakom, za zabezpieczenie trasy procesji oraz Wszystkim uczestniczącym w akcie adoracji w uroczystościach. Wasze zaangażowanie we wszystkich wymienionych i niewymienionych wymiarach pozwoliły, byśmy Boże Ciało przeżyli w sposób podniosły, pobożny i piękny. Wszystkim wielkie Bóg Zapłać.

5. Uprzejmie zapraszamy do udziału w obchodach 47. rocznicy powołania do istnienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, które rozpoczną się w piątek, 28 czerwca, w Uroczystość NSPJ i obejmować będą tradycyjną procesję eucharystyczną do Sanktuarium NSPJ w Szczecinie, poprzedzoną uroczystymi nieszporami w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej, w czasie których zostaną ustanowieni Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, w tym dwaj z naszej parafii i kontynuowane będą w sobotę, 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Katedrze, gdzie podczas Mszy Św. o 10.00 odbędą się święcenia kapłańskie.

6. Informujemy, że od września w naszym Zespole Szkół rusza projekt – Podnoszenie kompetencji cyfrowych osób powyżej 25-go roku życia – tzn. szerokie zapoznawanie z techniką komputerową i informatyczną. Projekt wiąże się z pozyskaniem dla Zespołu Szkół komputerów, które po jego zakończeniu służyć będą uczniom naszego Zespołu Szkół w sali komputerowej. Osoby po 25 - tym roku życia, pragnące podnieść swoje kompetencje i umiejętności cyfrowe, mogą zapisać się także w zakrystii, pozostawiając do siebie kontaktowy nr telefonu. Zapisy trwają przez całe wakacje.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.