Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.05.2019 A.D.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 06.05 – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów

- we wtorek 07.05 – Wspomnienie NMP Matki Łaski Bożej

- w środę 08.05 – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

2. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Biblijną otwiera tzw. Tydzień Biblijny. Dzięki inicjatywom naszego Biblijnego Kręgu „Siloe” możemy w tym tygodniu spotkać się bliżej ze Słowem Bożym. Zachęcamy do zabrania przy wyjściu z kościoła karteczki z fragmentem Pisma Św. i do odnalezienia w domu tego fragmentu w Piśmie Św., oraz przeczytania i rozważenia go w szerszym kontekście. Na ławkach mamy także wyłożone egzemplarze Biblii, abyśmy mogli oczekując na Msze Św. rozważać Słowo Boże.

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną, na zakończenie każdej Mszy Św. odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Litanię do NMP. Nie będzie tego dnia dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17.30. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a bezpośrednio po niej zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania Biblii w Kościele w ramach Narodowego Dnia Czytania Biblii. Dziękujemy Kręgowi Biblijnemu „Siloe” za zorganizowanie obchodów Niedzieli Biblijnej w naszym kościele. Zachęcamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniach kręgu w każdy czwartek po wieczornej Mszy Św.

3. W najbliższy piątek 10.05 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

4. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17.30, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zamarłych w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

6. Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 18 maja br., w dniu uroczystości odpustowej połączonej z obchodami XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 dziękować będziemy Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i całych rodzin

7. Zapraszamy wszystkich na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca br. W programie ewangelizacyjnym będzie m.in.: słuchanie Słowa Bożego, Msze Święte, różaniec i adoracja. Do udziału w Forum są zaproszeni wszyscy, także rodziny z dziećmi. Zapisy uczestników odbywają się na stronie www.lewjudy.org. Informacje są dostępne także na plakatach i ulotkach.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Kan. Andrzej Stolarski