Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019 A.D.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i Zespołu Szkół. Serdecznie witamy pośród nasz Ojca Rekolekcjonistę Ks. Stanisława Szlijana - Wikariusza Rzymskokatolickiej Parafii Św. Wojciecha w Barlinku. Na Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o 10.00 i 18.00.

W Skrzynce nauki będą głoszone w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy Św. o 16.30.

Taca z trzeciego dnia rekolekcji przeznaczona jest dla Ojca Rekolekcjonisty. W dniach rekolekcji nie będzie Mszy Św. O 7.00.

2. Rekolekcje dla Uczniów Zespołu Szkół rozpoczynają się również dziś i potrwają do wtorku z powodu rozpoczynających się w środę Egzaminów Gimnazjalnych. Pragniemy poinformować Rodziców, że rekolekcje dla uczniów uczęszczających na katechezę są obowiązkowe.

W poniedziałek i wtorek zapraszamy na spotkania w kościele o 8.30 uczniów klas od I-wszej do VI-tej SP wraz z opiekunami, a na 11.00 – uczniów klas VII-mych, VIII-mych SP, Gimnazjum i Liceum wraz z opiekunami.

3. Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek w czasie nauk dla Zespołu Szkół i w czasie Mszy Św. o 10.00 oraz od 17.45, w środę w czasie Mszy Św. o 10.00 i wieczorem od 17.30.

4. Dziś w ramach ogólnopolskiej akcji będziemy mogli złożyć swoje ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na wsparcie jedynego w Polsce hospicjum dla dzieci. Akcję w naszej Parafii przeprowadza Koło Wolontariusza naszego Zespołu Szkół.

5. W Piątek 12.04 Ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną od 8.30.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Nasza Parafia jak co roku wraz z Miejsko-gminnym Ośrodkiem Kultury w Lipianach organizuje konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę w dwóch kategoriach wiekowych – pierwsza dzieci do 11-stu lat, a druga od 12-stu wzwyż. Przewidziane są nagrody. Z palmami gromadzimy się przed kościołem od strony figury Św. Jana Pawła II o 10.45, po ich poświęceniu w procesji udamy się do kościoła na Mszę Św. o 11.00, a rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi na zakończenie Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez naszą Parafię w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła serdecznie dziękujemy.

8. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza NMP można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Mała świeca kosztuje 5 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko -10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas.

9. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Dróg Krzyżowych w każdy piątek o 16.30 dzieci, a o 17.30 dorosłych.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17.15. Na nabożeństwie Gorzkich żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Takie ofiary można też składać do skarbony przy ołtarzu NMP.

10. W środę z powodu rekolekcji nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych na 18.00.

11. Wszystkich zamierzających zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński informujemy, że spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego odbędzie się w piątek 12.04 2019 r. o 19.00 w salce na plebanii.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a za przejawy życzliwości i wsparcia - Serdeczne Bóg Zapłać!