OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 03.02.2019 A.D.

IV Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- we wtorek 05.02 – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy – tego dnia możemy do kościoła do poświęcenia przynieść chleb, który przechowywany w domach ma moc ustrzec od pożaru.

- w środę 06.02 – wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników,

1. W dzisiejsza niedzielę z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dziś swoje imieniny obchodzi J.E. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

1. W najbliższy czwartek 07.02 przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. O 17.30 przed wieczorną Mszą Św. będzie półgodzinna adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

1. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez naszą Parafię na pokrycie tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego wielkiego celu.

1. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza nauczycieli i osoby posiadające kompetencje pedagogiczne do udziału w studiach podyplomowych przygotowujących do nauczania religii w szkołach podstawowych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej”.

1. W sobotę 9 lutego br. o godz. 11.30 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostanie odsłonięty i poświęcony Pomnik Męczennikom Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich. Poświęcenie pomnika poprzedzi Msza Święta odprawiona o 10.00 w Kaplicy Głównej w intencji wszystkich ofiar ludobójstwa na Wołyniu pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Do udziału w uroczystościach, które będą miały charakter państwowy, serdecznie zapraszamy.

1. Jest do zaprenumerowania jeden egzemplarz tygodnika Niedziela. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem kościelnym.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wypoczywającym na feriach – udanego odpoczynku. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Kan. Andrzej Stolarski - Proboszcz