Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018 A.D.

Niedziela Św. Rodziny

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Św. Rodziny.

2. Jutro 31.07 przeżywamy ostatni dzień roku kalendarzowego. Na Mszę Św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku zapraszamy o 17.00.

3. We wtorek 01.01 przeżywamy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki i Nowy Rok.Jest to święto nakazane, w które obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. Postarajmy się tak świętować Sylwestra i Nowy rok, by starczyło sił na uczestnictwo we Mszy Św. Nieuczestniczenie tego dnia we Mszy Św. jest grzechem śmiertelnym. Msze Św. tego dnia sprawujemy o 9.30, 11.00, 18.00 a w Skrzynce o 12.30.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

Pierwszy Czwartek od 6.30 przed poranną Mszą Św. będzie miała miejsce półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem od 8.30. Tego dnia Msza Św. połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych zostanie wyjątkowo odprawiona o 7.00. Spowiedź Św. przed poranną Mszą Św., a dla dzieci od 12.45.

Pierwszą Sobotę Miesiąca Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót odprawione będzie wyjątkowo przed poranną Mszą Św. o 6.30.

5. W najbliższą niedzielę 6.01 obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego.Na wszystkich Mszach Św. poświęcamy wodę, kadzidło i kredę.

Jest to jednocześnie Pierwsza Niedziela Miesiąca, więc podczas wszystkich Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem z wyjątkiem Mszy Św. o 11.00, bezpośrednio po której zostaną wystawione w naszym kościele Jasełka, które zakończą się korowodem Trzech Króli na Placu Wolności. Serdecznie Zapraszamy.

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce wyjątkowo przed Mszą Św. o 10.50.

7. Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego na pokrycie tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszego kościoła wyjątkowo w pierwszą niedzielę  miesiąca, za tydzień 06.01 w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

8. W miesiącu styczniu z powodu kolędy – wizyty duszpasterskiej Msze Św. w dni powszednie sprawujemy tylko o 7.00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę Św. z Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy o 9.00, a w piątki z wyjątkiem najbliższego - również o 9.00 Msze Św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę:
w środę 02.01. – Dębiec (pozostała część), Osiedle Podmiejskie, ul. Lipowa - od 15.00,
w czwartek 03.01. – ul. Żeromskiego, Kopernika, Wodna - od 15.00,
w piątek 04.01. – ul. Myśliborska, Ciasna, Traugutta, Okrzei – od 15.00
w sobotę 05.01. – ul. Makuszyńskiego i Brzechwy - od 10.00
w niedzielę 06.01 – Sokolniki, Józefin (pod lasem), Głębokie 2, 2a, 4,12, ul. Bema (domki), Skrzynka (domki) – od 14.00.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!