Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2015 r.

XVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dziś po Mszy św. o 11:30.

2.  Przypominamy Wspólnocie Nieustającego Różańca Świętego o odmówieniu części różańca we wtorek 04 sierpnia. W środę o godz.18:00 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz.7:00 i 18:00. Gorąco zachęcamy Parafian i Gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii.

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek: rano –  przed Mszą Świętą, zaś wieczorem – od godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego  Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Po Mszy św. wieczornej nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie otrzymają sakrament chrztu św..

5. W przyszłą  niedzielę 09.08 po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

6. W tym tygodniu patronują nam: 4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów; 8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś.

7. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że comiesięczna zbiórka na  remont naszej świątyni zostanie przeprowadzona 15 sierpnia podczas IV Biesiady Odpustowej na Rynku.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.