Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 A.D.

Czwarta Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą Czwartą Niedzielę Adwentu, w dzień żałoby narodowej modlimy się w sposób szczególny za górników poległych w ostatniej katastrofie w kopalni w Czechach.

2. Opłatki możemy nabywać jeszcze w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza NMP możemy nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca jest w cenie 5 zł, pozostałe w cenie 15 zł. Dziękujemy także za wspieranie tego dzieła.

3. Składamy serdeczne podziękowanie Pani Łucji Ciszewskiej prowadzącej w Adwencie modlitwę Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i wszystkim wiernie w tej modlitwie uczestniczącym.

4. Jutro przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Choć tego dnia nie obowiązuje już post, zachowajmy postny charakter Wieczerzy Wigilijnej i powstrzymajmy się od podawania i spożywania w tym dniu alkoholu. Msze Św. - Pasterki sprawujemy w wigilię o 21.30 w Skrzynce i o 24.00 w Lipianach.

5. We wtorek 25.12 obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. sprawujemy wg zwykłego niedzielnego porządku z wyjątkiem Mszy Św. o 8.00.

6. W drugi dzień świąt w środę 26.12 w Święto Św. Szczepana, męczennika Msze Św. sprawujemy o 9.30, 11.00, 18.00 i o 12.30 w Skrzynce. Tego dnia w kościele święcimy owies. Taca drugiego dnia świąt przeznaczona jest na wsparcie KUL-u.

7. W czwartek 27.12 obchodzimy Święto  Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia Msza Św. sprawowana będzie tylko o 7.00. Na pamiątkę, że Św. Jan wypił zatrute wino i został przez Boga uchroniony od śmierci tego dnia w kościołach świecimy wino. Biuro parafialne w tym dniu nie będzie czynne.

8. W piątek 28.12 obchodzimy święto Św. Młodzianków męczenników, pomordowanych przez Heroda dzieci betlejemskich. Tego dnia modlimy się o zachowanie od aborcji dzieci nią zagrożonych. W tym dniu Msze Św. sprawujemy o 7.00 i 9.00.

7. W sobotę 29.12 Msze Św. sprawujemy o 7.00 i wyjątkowo o 17.00 z racji jubileuszu małżeństwa.

8. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę:
w piątek 28.12 – Osetna, Przywodzie, Pyrzycka 47, 55, 56, Będzin, Prądnik, - od godz. 10.00
w sobotę 29.12 – Mironów, Dębiec (przy zjeździe na Derczewo numery: 1 – 4), Miedzyń,  Żarnowo, - od godz. 10.00
w niedzielę 30.12 – ul. Pyrzycka (cała) - zaczynamy od numerów nieparzystych, następnie numery parzyste od końca – od godz. 14.00.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!