Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018 A.D.

XXXI Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielą Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św., zginamy kolana przed Najświętszym Sakramentem i w ogólnej modlitwie wypominkowej prosimy o miłosierdzie Boga dla naszych zmarłych.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. W najbliższy wtorek 06.11 odbędą się uroczystości pogrzebowe Ś.P. Jana Roli: o 10.30 wystawienie ciała w naszym parafialnym kościele i modlitwa różańcowa, o 11.00 Msza Św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Henryka Wejmana, po jej zakończeniu w kondukcie żałobnym odprowadzimy ciało Pana Jana na nasz lipiański cmentarz.

Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne, nie będzie także Mszy Św. w Skrzynce o 16.30.

3. W przyszłą niedzielę 11.11 na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św.

4. W przyszłą niedzielę 11.11 obchodzimy 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości. Na Mszę Św. w intencji naszej Ojczyzny zapraszamy o 11.00.

5. Stowarzyszenie Zaczynaj w przyszłą niedzielę, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeprowadzi kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego na pokrycie kosztów tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszej świątyni. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

6. Przypominamy, że do dnia 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej - tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba - za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświecającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego), komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

7. Stałe Nabożeństwa Wypominkowe rozpoczniemy od poniedziałku 05.11 o 17.30. Kartki wypominkowe możemy składać do skarbony ustawionej przed ambonką.

8. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych połączona będzie w listopadzie z Nabożeństwem Wypominkowym.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Proboszc