Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2015 r.

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

Dzisiejsza zbiórka jest przeznaczona na remont kościoła!

2. Od wtorku do piątku przez cały miesiąc lipiec po Mszach Świętych wieczornych katechezy dla dorosłych - serdecznie zapraszamy!

3. W środę o godz.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i katecheza.

4. W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy. Żyła w XIV wieku, ale przykład jej życia najpierw jako żony i matki, a potem jako zakonnicy, jest ciągle aktualny.

5. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji tradycyjnie przy kościele odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po Mszy Świętej wieczornej!

6. Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, połączone z Siódmym Jarmarkiem Jakubowym, które odbędą się w dniach 23 – 26 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa odprawiona w sobotę, 25 lipca o godz. 18.00 przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę, Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego. Uroczystości zostaną poprzedzone rekolekcjami głoszonymi przez ojca kapucyna z Manopello w dniach 22, 23 i 24 lipca, w czasie Mszy Świętych  o godz. 12.00 i 18.00 na temat cudownego wizerunkiem Chrystusa z Manopello. Szczegółowy program tego wydarzenia jest zamieszczony na plakatach!

7. Stowarzyszenie „Zaczynaj” bardzo prosi osoby posiadające w swoich albumach rodzinne zdjęcia na tle lipiańskich budynków z lat czterdziestych, pięćdziesiątych, sześćdziesiątych o udostępnienie ich w celu przygotowania wystawy na nasz festyn odpustowy, który odbędzie się 15 sierpnia. Fotografie można składać na ręce pani Marty Ciszewskiej – biuro Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipianach.

Ogłaszamy też w różnych grupach wiekowych konkurs plastyczny pod hasłem „Lipiany tęczą malowane”. Prace przedstawiające zabytki Lipian wykonane dowolną techniką artystyczną można składać w siedzibie stowarzyszenia (budynek przy uliczce prowadzącej do kościoła) do 09 sierpnia 2015 r. od wtorku do piątku w godzinach 17.00 – 18.00. Nazwiska laureatów konkursu zostaną podane 15 sierpnia. Zapraszamy też wszystkie chętne osoby do przygotowania pięknych bukietów na coroczny konkurs odpustowy „Sierpień kwieciem malowany”. Za wspieranie wszystkich naszych inicjatyw serdeczne Bóg zapłać.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!