Ogłoszenia duszpasterskie 01.07.2018 A.D.

XIII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. adorujemy Najświętszy Sakrament i rozważamy tajemnicę Najdroższej Krwi Chrystusa.

Po Mszy Św. o 11.00 obędzie się Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Pan Tomasz Cichocki nadzwyczajny szafarz Eucharystii odwiedzi w tę niedzielę z Najświętszym Sakramentem od 12.00 - 13.00 chorych, którzy wyrazili takie pragnienie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 03.07 – święto Św. Tomasza Apostoła

- w piątek 06.07 – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. będzie miała miejsce półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W okresie wakacyjnym kapłani nie będą odwiedzać chorych ze stałą pierwszopiątkową posługą sakramentalną. Będzie natomiast możliwość przyjęcia Komunii Św. z rąk nadzwyczajnego szafarza Eucharystii pana Tomasza Cichockiego przez tych chorych, którzy wyrazili, lub wyrażą takie pragnienie.

4. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie "Zaczynaj" przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu zaciągniętego w związku z remontem naszej świątyni. Już dziś składamy - Serdeczne Bóg Zapłać – Stowarzyszeniu i Wszystkim Ofiarodawcom.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy w zakrystii.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

7. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.szczecinska.pl.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!