Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2015 r.

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy Was, mili Goście. Życzymy Wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie. Zechciejcie z troską o zdrowie ciała połączyć staranie o rozwój Waszego życia duchowego, religijnego i moralnego. Po Mszach św. zbiórka na kolonie Caritasu dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych. Przez cały okres wakacyjny (lipiec i sierpień) Mszy św. w niedzielę o 8:30 nie będzie!!!

2. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

3. Jutro – z okazji wspomnienia obowiązkowego bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała, na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy Parafian i Gości, a zwłaszcza te osoby, które angażują się w dzieło pomocy misjom. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki z naszej Archidiecezji.

4.Od wtorku do piątku przez cały miesiąc lipiec po Mszach Świętych wieczornych odbywać się będą katechezy dla dorosłych, na które serdecznie naszych Parafian zapraszamy!

5. W środę o godz.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i katecheza dla dorosłych!

6. W tym tygodniu patronują nam: 8 VII – św. Jan z Dukli, prezbiter, franciszkanin, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Trumienka z jego relikwiami znajduje się w Dukli; 9 VII – święci Augustyn Zhao Rong, prezbiter, i Towarzysze, męczennicy chińscy. Augustyn urodził się w 1746 roku a śmierć męczeńską poniósł w 1815 roku. Pozostali męczennicy chińscy reprezentują katolików różnych stanów, różnego wieku i z różnych miejscowości.

7. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

8. Komunikat Kurii Metropolitalnej: W lipcu przyszłego roku przyjedzie do Polski młodzież z całego świata, aby wspólnie z papieżem Franciszkiem świętować Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W tygodniu poprzedzającym centralne wydarzenia w Krakowie młodzież odwiedzi wszystkie diecezje w Polsce. W Szczecinie i na terenie Archidiecezji spodziewamy się przyjąć ok. 6000 młodych ludzi z zagranicy. W związku z organizacją Dni w Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży, przypominamy o przeprowadzeniu sześciu zbiórek do puszek (jedna zbiórka raz na kwartał do 2016 r.) we wszystkich parafiach Archidiecezji. Pierwsza taka zbiórka do puszek odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 lipca br. po wszystkich Mszach świętych!

9. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!