Ogłoszenia duszpasterskie 17.06.2018 A.D.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w czwartek 21.06. – Św. Alojzego Gonzagę, Zakonnika.

2. W najbliższy piątek 22.06 na Mszy Św. o 8.00 modlić się będziemy w intencji Dzieci i Młodzieży, Rodziców, Dziadków, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów i Pracowników Szkoły z racji Zakończenia Roku Szkolnego. Spowiedź Św. w tym dniu będzie od 7.30. Serdecznie zapraszamy.

Tego dnia nie będzie Mszy Św. o 7.00.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na zakończenie Mszy Św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na organizowany przez Caritas letni wypoczynek dzieci i młodzieży, oraz pierwszy raz w tym roku letni wypoczynek seniorów.

Tego dnia po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Grecji.

4. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię na pokrycie kosztów własnych w związku z remontem naszego kościoła zebrano 4022.82 PLN . Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego szczytnego dzieła.

5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń – w nim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, siedzibę Radia Maryja (z możliwością zabrania głosu na antenie), Starówkę i Katedrę Świętych Janów, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, gdzie będzie pierwszy nocleg, W drodze z Lichenia Starego do Częstochowy nawiedzimy Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych, gdzie można otrzymać cudowne wino, z używaniem którego związanych jest wiele cudów uzdrowienia także w naszych czasach. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Zapisy w zakrystii.

6. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w czerwcu połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

7. Pan Tomasz Cichocki Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii odwiedzi dziś z Najświętszym Sakramentem od 12.00- 13.00 chorych, którzy wyrazili takie pragnienie.

8. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl.

9. Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 46. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!