Ogłoszenia duszpasterskie 03.06.2018 A.D.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy kolejne w naszej Ojczyźnie Święto Dziękczynienia za dar niepodległości. W związku z tym będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dokończenie i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odprawimy Nabożeństwo Czerwcowe. Dodatkowego nabożeństwa przed wieczorną Mszą Św. dziś nie będzie.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości. Prace remontowe przy naszym kościele uniemożliwiają odprawianie w oktawie procesji wokół kościoła. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe sprawować będziemy o 17.45 bezpośrednio przed Mszą Św. wieczorną. Na zakończenie oktawy w najbliższy czwartek 07.06 na koniec wieczornej Mszy Św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków.

Z racji Pierwszego Czwartku Miesiąca po wieczornej Mszy Św. będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

3. W piątek 08.06 przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. tego dnia sprawować będziemy o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.

Po wieczornej Mszy Św. w salce na plebanii odbędzie się spotkanie w ramach Poradnictwa Rodzinnego dla par, które zmierzają w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński, a które jeszcze w takim spotkaniu nie brały udziału.

4. W sobotę 09.06 uczcimy Niepokalane Serce NMP.

5. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z pokryciem kosztów tzw. wkładu własnego na remont naszego kościoła. Za wspieranie tego szczytnego dzieła już dziś mówimy - Serdeczne Bóg Zapłać.

6. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. naszych zmarłych w czerwcu połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

7. Osoby, które nie uiściły pełnej wpłaty, spośród udających się na pielgrzymkę do Grecji prosimy o dokonanie jej w tym tygodniu.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!