Ogłoszenia duszpasterskie 10.06.2018 A.D.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dzisiejsza drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie "Zaczynaj" przeprowadza comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez parafię w związku z pokryciem kosztów tzw. wkładu własnego na remont naszego kościoła. Za wspieranie tego szczytnego dzieła mówimy - Serdeczne Bóg Zapłać.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek 11.06. - Św. Barnabę Apostoła,

- we wtorek 12.06. – Bł. Antoniego Nowowiejskiego i Towarzyszy - 108 Męczenników Drugiej Wojny Światowej,

- w środę 13.06. – Św. Antoniego Padewskiego, Kapłana i Doktora Kościoła,

- w czwartek 14.06. – Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika,

- w piątek 15.06. – Bł. Jolantę, Zakonnicę.

3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Po drodze do Częstochowy odwiedzimy Toruń – w nim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, siedzibę Radia Maryja (z możliwością zabrania głosu na antenie), Starówkę i Katedrę Świętych Janów, miejsce męczeńskiej śmierci Bł. Jerzego Popiełuszki na tamie włocławskiej, Sanktuarium NMP Licheńskiej, gdzie będzie pierwszy nocleg, W drodze z Lichenia Starego do Częstochowy nawiedzimy Sanktuarium NMP Gidelskiej - Uzdrowicielki Chorych, gdzie można otrzymać cudowne wino, z używaniem którego związanych jest wiele cudów uzdrowienia także w naszych czasach. Koszt wyjazdu nie został jeszcze oszacowany. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Zapisy w zakrystii.

4. Pani Gabriela Wiśniewska ze Stargardu - autorka książki "Miłosierdzie Nieskończone" pragnie rozpowszechnić ją także w naszej parafii. Koszt książki to 35 zł. Z książką można zapoznać się w zakrystii i tam ją ewentualnie też zamówić.

5. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. naszych zmarłych w czerwcu połączone będą z nabożeństwem czerwcowym.

6. Zwracamy się z prośbą, by przystępować do Komunii Św. w dwóch rzędach. Osoby pragnące przyjąć Komunię Św. na kolanach mogą to uczynić, klękając w momencie, gdy podchodzą do kapłana, bądź świeckiego szafarza.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!