Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2015 r.

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś Parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania. Przez cały okres wakacyjny lipiec i sierpień Mszy św. w niedzielę o 8.30 nie będzie!!!

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

3. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych. Od wtorku do piątku przez cały miesiąc lipiec po Mszach świętych wieczornych odbywać się będą katechezy dla dorosłych, na które serdecznie naszych Parafian zapraszamy!

4. W środę o godz.18:00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i katecheza!

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – modlić się będziemy o powołania kapłańskie. O godz.18:00 – Msza Święta.

Spowiedź św. w pierwszy piątek po południu od godz.17:00, następnie Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wyjazd kapłana z posługą sakramentalną do chorych w sobotę o godz. 9:00.

W pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Msze Święte u nas o godz. 7:00 i 18:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła. Wierni odprawiający pierwsze piątki miesiąca niech przyjmą Komunię Świętą w duchu wynagrodzenia za grzechy własne i innych ludzi.

W sobotę o godz.18:00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pierwszosobotnia. Po zakończeniu adoracji - nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w zakrystii! W przyszłą niedzielę 05.07 organizujemy wyjazd do Siekierek na nabożeństwo pokutne. Wyjazd o 13:00, powrót około 18:00. Zapisy u pani Stefanii i u pana Piotra Zajkowskich. Po Mszach św. zbiórka na kolonie Caritasu dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych!

6. Podziękowanie ks. Proboszcza: Dnia 20.06.2015 r. przeżyłem piękną uroczystość Złotego Jubileuszu święceń kapłańskich. Z całego serca dziękuję wszystkim organizatorom tej uroczystości. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, zarówno z naszej parafii oraz gościom, którzy wspólnie ze mną przeżywali Jubileuszową Mszę św. Złotych Godów Kapłańskich. W szczególny sposób dziękuję za obecność Księdza Biskupa Henryka Wejmana, za Jego wygłoszone słowo, życzliwość, cierpliwość i wspólną modlitwę. Ks. Jubilat Kanonik Franciszek Szydłowski – Proboszcz.

7. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!