Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018 A.D.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na leczenie Marty Barańskiej - córki Danuty z domu Przybylskiej, naszej byłej parafianki, obecnie zamieszkującej w Nowielinie - cierpiącej na tzw. chorobę Cushinga – inwazyjny gruczolak przysadki. Serdecznie zachęcamy do wsparcia leczenia Marty.

2. W poniedziałek 30.04 na plebanii w biurze parafialnym od 16.00 odbywać się będzie egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Kandydat do bierzmowania zobowiązany jest do przedstawienia swojego indeksu, wybranego Patrona i Świadka Bierzmowania. Świadkowie spoza terenu naszej parafii zobowiązani są dostarczyć zaświadczenie od swojego Proboszcza potwierdzające, że są godni być świadkami bierzmowania. O przynależności do parafii nie decyduje zameldowanie w Urzędzie Gminy, lecz realne, stałe przebywanie. Nasza parafia jest tam, gdzie naprawdę mieszkamy, nie tam, gdzie jesteśmy zameldowani. Świadkiem bierzmowania nie może być osoba, żyjąca w nieformalnym i niesakramentalnym związku. Egzamin odbywa się w obecności Rodzica lub Opiekuna Prawnego. Osoby niemogące się stawić na egzamin w wyznaczonym terminie, proszone są o uzgodnienie z księdzem dogodnego dla nich terminu.

3. We wtorek 01.05. obchodzimy Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika i w ten sposób po chrześcijańsku świętujemy tzw. Święto Pracy. Tego dnia rozpoczynamy Maryjny Miesiąc Maj – na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17.30. (z wyjątkiem niedzieli 06.05).

4. W czwartek 03.05 obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i Narodowe Święto Konstytucji 3-go Maja. Msze Św. w tym dniu sprawować będziemy w kościele parafialnym o 8.00, 11.00 i 18.00, w Skrzynce o 9.30. Na godzinę 11.00 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Tę Mszę Św. poprzedzi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej na Placu Wolności. Rozpoczęcie uroczystości na placu o 10.15.

Ten dzień jest jednocześnie Pierwszym Czwartkiem Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy rozpocznie się o 17.00, na zakończenie której o 17.30 odprawimy nabożeństwo majowe.

5. W Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą Św. i od 17.00. Po wieczornej Mszy Św. w kościele odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św.

6. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. naszych zmarłych w maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

7. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odprawimy Nabożeństwo Majowe. Z tej racji nie będzie tego nabożeństwa o 17.30.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!