Ogłoszenia duszpasterskie 22.04.2018 A.D.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw w intencji powołań do służby bożej.

2. Jutro w poniedziałek 23.04. obchodzimy Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski, a w środę 25.04 święto Św. Marka Ewangelisty. Msze Św. w te dni sprawować będziemy o 7.00 i 18.00.

3. We wtorek 24.04 o 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Św., a po wieczornej Mszy Św. ok. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców młodzieży przystępującej 09.05 do Sakramentu Bierzmowania. .

4. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na leczenie Marty Barańskiej (córki Danuty, z domu Przybylska - naszej byłej parafianki, obecnie zamieszkującej w Nowielinie), cierpiącej na tzw. chorobę Cushinga – inwazyjny gruczolak przysadki. Bliższych informacji na temat tej choroby i kosztów jej leczenia możemy zaczerpnąć ze strony internetowej: http://fundacjapodróżebezgranic.pl/info/1983/pomóż-w-leczeniu-marty- barańskiej/

6. W dniach od 27 kwietnia do 3 maja br. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z Parafii pw. Św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (diecezja zielonogórsko-gorzowska). Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w Żabnicy. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem 782 322 763. Koszt pielgrzymki 85 złotych.

7. Hospicjum stacjonarne św. Jana Ewangelisty w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny pod hasłem: „Letnia Scena Eski Charytatywnie”, który odbędzie się w Szczecinie 12 maja br. w Hali Netto Arena. Bilety na koncert - będące cegiełkami, za które zostaną zakupione nowe łóżka dla pacjentów hospicjum - można nabyć przez strony internetowe, a także stacjonarnie w punkcie obsługi klienta bilety.fm na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

8. W niedzielę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1 maja br., 8. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!