Ogłoszenia Duszpasterskie 15. 04. 2018 A.D

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna – 15. 04. 2018 A.D

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji możemy dzisiaj złożyć ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia, które prowadzi Kościół. Niedziela dzisiejsza otwiera w Kościele w Polsce kolejny Tydzień Biblijny – czas szczególnego zastanowienia się nad tym, jaką rolę w naszym życiu spełnia Słowo Boże i czas głębszego wnikania w Jego treść.

2. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 4 139, 89 PLN i 100 koron szwedzkich. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła. Informujemy, że dotacja na remont naszej świątyni pokrywa tylko 85% kosztów. Pozostałe 15% tzw. wkład własny czyli 470 000 PLN pokrywa dotychczas zebrana suma przez Stowarzyszenie Zaczynaj oraz oszczędności parafialne tj. 210 000 PLN. Na brakującą sumę 260 000 PLN Parafia musiała zaciągnąć pożyczkę w banku.

3. W dzisiejszą niedzielę 15.04 o 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie spod Figury Św. Jana Pawła II wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Marsz zakończy się Mszą Św. sprawowaną w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, w czasie której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Do udziału w Marszu serdecznie zachęcamy.

4. Dziś rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą odbierać alby w zakrystii.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!