Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r.

Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Św. poświęcamy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Mszę Św. o 11.00 poprzedzi procesja z palmami. Na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną i poświęcenie palm gromadzimy się o 10.45 na placu przykościelnym od strony figury św. Jana Pawła II. Na Gorzkie Żale zapraszamy o 17.15. Na Gorzkich Żalach zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest również skarbona, do której można złożyć ofiary na ten cel.

2. Spowiedź Święta przed Świętami Wielkanocnymi będzie od poniedziałku do środy przed Mszą Św. o 7.00 i od 17.30.

3. Doroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta przeżyjemy w Wielką Środę 28. 03 po wieczornej Mszy Św. na rozpoczęcie Triduum Paschalnego. W związku z tym nie będzie przed Mszą Św. Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.

4. W Wielki Czwartek o 18.00 na Mszy Wieczerzy Pańskiej przeżyjemy ustanowienie sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy, tj. ołtarza adoracji, na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa w pałacu arcykapłańskim. Adoracja w Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 22.00, a w Wielki Piątek od 9.00. Czuwać przed Najświętszym Sakramentem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą kolejno, co godzinę Róże Różańcowe i Grupy Duszpasterskie. Plan czuwania wywieszony jest w gablocie. Parafian nieprzynależących do grup duszpasterskich prosimy o poświęcenie czasu na adorację w dogodnej dla nich porze dnia.

5. W Wielki Piątek liturgię rozpoczniemy o 18.00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię Męki Pańskiej, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja przy Grobie Pańskim trwać będzie do 22.00. Na zakończenie adoracji o 21.30 zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żalów. W wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy na zakończenie liturgii wielkopiątkowej przy Grobie Chrystusa.

6. W Wielką Sobotę Kościół nie sprawuje sakramentów św. na znak, że Chrystus spoczywa w Grobie. Wyjątek Kościół czyni tylko dla sakramentu pokuty. Wielka Sobota jest dniem ciszy, zadumy i adoracji przy Grobie Pańskim. Adoracja przy grobie Chrystusa rozpocznie się od 9.00 a zakończy w momencie rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół odbywać się będzie w kościele o 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Do koszy przy ołtarzach Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej będziemy mogli złożyć produkty dla potrzebujących.

Poświęcenie pokarmów na wioskach przy przydrożnych krzyżach

będzie miało miejsce w Mironowie o 10.00,

w Osetnej o 10.20,

w Skrzynce o 10.40,

w Miedzyniu o 11.00,

w Żarnowie o 11.20,

w Prądniku o 11.40.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny odmawiać będziemy przed każdym poświęceniem pokarmów.

Adoracja przy grobie Pańskim odbywać się będzie wg tego samego porządku co w Wielki Piątek, wywieszonego w gablocie.

7. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o 21.00. Wigilia Paschalna nie jest liturgią Wielkiej Soboty, lecz centralną, najważniejszą liturgią Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to najważniejsza Msza Św. w całym roku liturgicznym. W czasie jej trwania Kościół stopniowo odsłania nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną ogłosimy światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Na tę liturgię przynosimy świece.

8. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt Zmartwychwstania sprawowane będą wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o 8.00. (UWAGA! Nie będzie Mszy o 8.00 także w drugi dzień świąt).

9. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

10. W Wielki Czwartek i we wtorek po świętach biuro parafialne będzie nieczynne.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!