Ogłoszenia duszpasterskie 11.03.2018 A.D.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE – 11. 03. 2018 A.D

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Laetare, tzn. Radujcie się. Radość ma nam towarzyszyć z powodu tego, że zbliżają się święta Zmartwychwstania, ale przede wszystkim dlatego, że wielkopostna pokuta odmienia nasze życie i pozwala zmartwychpowstawać z grzechu do życia w łasce.

Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza dziś comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

2. W przyszłą V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze Wielkopostne Rekolekcje. Uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach będą przeżywać rekolekcje od poniedziałku 19 do środy 21 marca.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15. Na nabożeństwie Gorzkich Żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel możemy także złożyć do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

5. Miejski Ośrodek Kultury w Lipianach wraz z naszą Parafią organizuje konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną w dwóch kategoriach wiekowych do 11 i od 12 lat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową 25.03 na terenie przykościelnym od strony figury Św. Jana Pawła II o godzinie 10.45. Na zwycięzców czekają nagrody.

6. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Grecji w dniach 4 – 15 lipca 2018 r. Koszt pielgrzymki wynosi 2 680 PLN + 200 Euro. Zapisy w zakrystii.

7. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej możemy nabywać świece Caritas i baranki na wielkanocny stół w cenie: duża świeca – 15 zł, świeca-jajko - 10 zł, mała świeca – 5 zł, baranek – 5 zł.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!