Ogłoszenia duszpasterskie 11.02.2018 A.D.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś na Mszy Św. o 9.30 zostanie poświęcone Pismo Święte Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św.

Na Mszy Św. o 11.00 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych z racji przypadającego tego dnia wspomnienia NMP z Lourdes i Światowego Dnia Chorych. Do tego sakramentu przystąpić mogą wszyscy, którzy przeżywają jakieś dolegliwości. Przyjąć ten sakrament można tylko w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu śmiertelnego.

Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza dziś comiesięczną kwestę na remont naszego kościoła. Za wsparcie tego szczytnego celu składamy – Serdeczne Bóg Zapłać.

2. W najbliższą środę 14.02 Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego i osobistego zmartwychpowstania z grzechu poprzez wypełnienie dzieł pokutnych – postu, jałmużny i modlitwy.

Msze Św. w tym dniu z posypaniem głów popiołem sprawowane będą o 7.00, 9.30, 18.00 i 16.30 w Skrzynce.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. każdy wierny w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku życia zobowiązany jest do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i do ograniczenia ilości spożywanego pokarmu do trzech posiłków - w tym jeden tylko do sytości. Wierni od 14 roku do końca życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Sytuacja choroby zwalnia z konieczności zachowania postu.

3. Wielki Post jest czasem wyciszenia i modlitwy - cały okres Wielkiego Postu objęty jest zakazem organizowania i uczestniczenia w zabawach.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o 16.30 dzieci, o 17.30 młodzież i dorosłych.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem o męce Chrystusa zapraszamy w każdą niedzielę na 17.15.

5. Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkól i dla Parafian odbędą się w V tygodniu Wielkiego Postu od 18.03.

6. W najbliższą środę z racji Popielca nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszę Św. w intencjach naszych zmarłych na godz. 18.00.

7. Wszystkich pragnących w tym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego 24 lutego bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej (ok.18.30) do sali na plebanii.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!