Ogłoszenia duszpasterskie 31.12.2017 A.D.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Przeżywamy Uroczystość Św. Rodziny. Na Mszę Św. dziękczynną na zakończenie Roku Pańskiego 2017 zapraszamy o 17.00. Dziś nie będzie mszy Św. o 18.00.

2. W poniedziałek 01.01 przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Św. sprawujemy wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Św. o godz. 8.00. Pamiętajmy, że jest to tzw. święto nakazane, tzn. obowiązuje nas pod karą grzechu śmiertelnego obecność na Mszy Św. Postarajmy się tak świętować w noc sylwestrową przemijanie czasu, by następnego dnia móc uczcić Tego, który jest Panem Czasu i Wieczności.

3. W sobotę 06.01 obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na wszystkich Mszach Św. zostanie poświęcona kreda, kadzidło i woda. Msze Św. sprawujemy tego dnia wg porządku niedzielnego, gdyż także jest to święto nakazane i obowiązuje nas tego dnia pod karą grzechu ciężkiego obecność na Mszy Św.

4. W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Na Mszy Św. o 9.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Święcę od paschału odpala w czasie tej uroczystości rodzic i wręcza dziecku, by podkreślić, iż to rodzice są tymi, którzy w pierwszej kolejności odpowiadają przed Bogiem, tak jak przysięgali to na chrzcie św. dziecka za przekazanie dzieciom światła wiary. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych przynoszą więc ze sobą do kościoła świece – najlepiej święcę od chrztu św. dziecka.

Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca, więc na zakończenie Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W pierwszy czwartek miesiąca po porannej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i półgodzinna adoracja w ciszy.

W miesiącu styczniu z racji kolędy nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek miesiąca.

6. Do dnia 27.01 Msze Św. sprawujemy w dni powszednie tylko o 7.00. W środy Mszę Św. połączoną z Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy i w piątki Msze Św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszych zmarłych sprawujemy także o 9.00.

7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską – kolędę:

02.01 – we wtorek: ul. Mickiewicza, Mostowa i Myśliborska

03.01 – środę: ul. Górna

04.01 – w czwartek: ul. Kopernika, Okrzei i Ciasna

O5.01 – w piątek: ul. Jedności Narodowej 2-30 nr parzyste i Armii Krajowej nr nieparzyste

06.01 – w sobotę: ul. Jedności Narodowej 17( a,b,c,d - bloki)

07.01 – w niedzielę: ul. Jedności Narodowej 1-33 nr nieparzyste i Armii Krajowej 10-40a parzyste

Kolędę od wtorku do piątku zaczynamy o 15.00, w sobotę i niedzielę o 14.00.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.