Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2017 A,D.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1. W tym tygodniu obchodzimy :

- w poniedziałek 04.12 – wspomnienie Św. Barbary, męczennicy,

w środę 06.12 – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa

- w piątek 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze Św. tego dnia sprawowane będą o 7.00 i 18.00.

Tego dnia zapraszamy do kościoła na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w tzw. Godzinie Łaski – od 12.00 do 13.00.

2. Dziś Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. adorujemy Najświętszy Sakrament.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

Na każdej Mszy św. dokonujemy dziś poświecenia opłatków na wigilijny stół. Opłatki nie będą roznoszone po domach, można je od dzisiejszej niedzieli nabywać w zakrystii. Od dziś także można nabywać świece Caritas - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – w niedziele przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza Matki Bożej, a w dni powszednie w zakrystii. Mała świeca jest w cenie 5 zł, a duża i świeca kula w cenie 15 zł.

3. W środę 06.12 w liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa o 16.30 w naszym kościele dzieci z terenu naszej parafii otrzymają paczki w ramach akcji Drzewko Szczęścia. Prosimy, aby osoby, które zdecydowały się ufundować paczkę i zabrały karteczkę z drzewka o wywiązanie się ze swej decyzji do końca dnia dzisiejszego. Organizatorom i Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Na zakończenie wieczornej Mszy Św. będzie miała miejsce półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Przypominamy, że za taką adorację uzyskujemy pod zwykłymi warunkami odpust zupełny dla siebie lub duszy w czyśćcu cierpiącej.

5. W przyszłą Drugą Niedzielę Adwentu na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Przypominamy, że medaliki kupujemy we własnym zakresie. W czasie poświęcenia medalik trzyma rodzic, a po poświęceniu zakłada dziecku na szyję.

6. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej koronką do Bożego Miłosierdzia również o 18.00

.

7. Roraty – specjalną Mszę Św., na której Matka Boża przygotowuje nas do przyjęcia w swoim sercu przychodzącego Pana Jezusa odprawiać będziemy w Adwencie w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami, a dorosłych ze świecami, by światło Chrystusa na Roratach mogło zwyciężyć ciemności ludzkich grzechów.

8. Rekolekcje Adwentowe przeżywać będziemy od Trzeciej Niedzieli Adwentu.

9. Zostały zamontowane poręcze przy schodach od ul. Kościuszki. Oraz podjazd i poręcze przy wejściu do kościoła od Placu Wolności. Koszt wykonanych prac to 10 500 zł. W następnych miesiącach zostaną wykonane poręcze przy pozostałych wejściach do kościoła.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks, Kanonik Andrzej Stolarski