Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2015 r.

UROCZYSTOŚĆ NAŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz.7:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nasz udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, co wymaga naszego skupienia i rozmodlenia. (Porządek ustawienia procesji: ministranci z krzyżem i świecami, poczty sztandarowe, feretrony, różaniec niesiony przez chłopców komunijnych, dziewczynki sypiące kwiatki, ministranci, kapłan z Najświętszym Sakramentem i wszyscy wierni! Zakończenie procesji z ostatnim błogosławieństwem w kościele, bądźmy przy Panu Jezusie do samego końca!) W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła zaraz po Mszy Świętej wieczornej!

2. Jutro – pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18:00. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w trakcie procesji, a modlitwy przewidziane na pierwszy piątek miesiąca odmówimy po procesji. Wszystko zakończy się katechezą dla dorosłych. Spowiedź święta od godz. 17:00. W sobotę wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00! Inne modlitwy przewidziane na pierwszą sobotę miesiąca odmówimy po Mszy Świętej wieczornej i procesji!

3. Kolejne spotkanie Poradnictwa Rodzinnego dla narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, w sobotę 06.06 o godz 18:30 w salce parafialnej. Ostatnim razem były tylko dwie pary. Bardzo prosimy pozostałych narzeczonych o przybycie i uczestniczenie w tym spotkaniu! Jest ono obowiązkowe dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu małżeństwa! Jeśli jakaś para nie będzie obecna na tym spotkaniu musi sama we własnym zakresie szukać innej parafii, która dla nich przeprowadzi zajęcia z poradnictwa rodzinnego!

4. W najbliższą niedzielę, dziesiątą niedzielę w ciągu roku, przypadającą tym razem w „oktawie” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, obchodzić będziemy VIII Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Na prośbę ks kardynała Kazimierza Nycza po Mszach św będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Procesja eucharystyczna wokół kościoła o 17:30 przed rozpoczęciem Mszy św wieczornej!