Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.23017 A.D.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy :

- w czwartek 9.11 - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w piątek 10.11 – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża,

- w sobotę 11.11 – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa.

2. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę listopada na zakończenie każdej Mszy Św. oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W najbliższą sobotę 11.11 obchodzimy Narodowe Święto 99-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W tym dniu o godz. 11.00 sprawować będziemy Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

4. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

Również w przyszłą niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi kwestę na remont naszego kościoła.

6. Zachęcamy do zyskiwania odpustów dla dusz w czyśćcu cierpiących za nawiedzenie cmentarza. W dniach oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych (1 - 8.11) odpust ten jest zupełny, w pozostałe dni roku cząstkowy. Do pozostałych warunków uzyskiwania tych odpustów należą zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Św. i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

7. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy codziennie o 17.30, w piątki modlić się będziemy w intencji naszych biskich zmarłych polecanych we Mszy Św. zbiorowej także koronką do Bożego Miłosierdzia w czasie Nabożeństwa Wypominkowego.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.